Tauragės dekanatas

Pašaltuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija

Pašaltuonys, 74277 Jurbarko r.

Aptarnauja kun. Kazys LESČIAUSKAS (Gaurė)

Trečiadieniais 15 val. (gegužės ir birželio mėn.)
  • Išpažinčių klausoma prieš šv. Mišias
  • Švč. Sakramento adoracija gavėnios metu prieš šv. Mišias
    Kryžiaus kelio pamaldos sekmadieniais prieš šv. Mišias 11.25 val.
    „Graudūs verksmai“ giedami sekmadieniais šv. Mišių metu
  • Gegužinės pamaldos sekmadieniais 12.30 val., trečiadieniais ir penktadieniais 15 val.
  • Birželinės pamaldos sekmadieniais 12.30 val., trečiadieniais ir penktadieniais 15 val.
  • Žemaičių Kalvarijos Kalnai giedami Didįjį šeštadienį 13 val.

Šv. Juozapo Darbininko atlaidai – gegužės 1 d. (keliami į sekmadienį)
Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų atlaidai – rugpjūčio 15 d.

Parapijoje veikia:

Ministrantai, parapijos choras.

Pavadinimas Pašaltuonio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapija
Adresas Jurbarko r. sav. Pašaltuonio k.
Juridinio asmens kodas 191284465
Bankas DNB Tauragės skyrius

Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia stovi Pašaltuonio kaime, prie Labaukšto ir Šaltuonos santakos.

1755 m. Labaukštus (Pašaltuonį) Andrius ir Felicija Jasenskiai dovanojo Senųjų Trakų benediktinų vienuolynui. 1756 m. dvarininkas Janavičius pastatydino bažnyčią.1805 m. ji sudegė. Dėl 1806 m. nederliaus atstatinėti nepradėta. 1832 m. vienuolynas ir bažnyčia uždaryti.

Vyskupas Motiejus Valančius, sužinojęs, kad bažnyčia neįrašyta į valstybės turtų inventorius, 1858 m. paskyrė kunigą. Bažnyčia suremontuota. 1840 m. buvusi vienuolyno žemė išdalinta valstiečiams. Vieną sklypą valstiečiai skyrė kunigui ir už jį iki 1858 m. mokėjo mokesčius. 1890 m. kunigo Vrublevskio ir parapijiečių rūpesčiu pastatyta dabartinė medinė bažnyčia (buvo Gaurės parapijos filija).

Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, su 2 bokšteliais. Joje yra 3altoriai. Šventoriuje stovi dviaukštė medinė varpinė, yra kapinės. Bažnyčioje stovi nežinomo meistro sumontuoti istoriniai vargonai (neveikiantys).

Parapija garsėja Žolinės atlaidais.

Šaltinis: Nuo benediktinų vienuolyno iki Pašaltuonio parapijos (sud. Ona Žemaitytė-Narkevičienė). – Kaunas: Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras, 2003.