Palangos dekanatas

Budrių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo parapija

Budriai, 97004 Kretingos r.

Aptarnauja kun., relig. m. mgr. Algirdas LUKŠAS (Kartena)

Sekmadieniais 14 val.
    Kitomis dienomis nėra
  • Išpažinčių klausoma pusvalandį prieš šv. Mišias
    Kryžiaus kelio pamaldos sekmadieniais prieš šv. Mišias 13.30 val.
    „Graudūs verksmai“ giedami sekmadieniais po šv. Mišių
  • Gegužinės pamaldos sekmadieniais 13.30 val.
  • Birželinės pamaldos sekmadieniais 13.30 val.
  • Rožinis spalio mėn. sekmadieniais 13.30 val.
  • Žemaičių Kalvarijos Kalnai giedami gavėnios šeštadieniais 15 val.

Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai – rugsėjo 14 d. (keliami į sekmadienį)

Pavadinimas Budrių šv. Kryžiaus Išaukštinimo parapija
Adresas Budrių k., Žalgirio sen., Kretingos r.
Juridinio asmens kodas 191275110
Bankas DNB

Bažnyčia yra Budrių kaime, 6 km į pietus nuo Kartenos, 15 km į rytus nuo Kretingos. Bažnyčia priklauso Palangos dekanatui.

1763 m. Žemaičių vyskupijos kapitulos prelatas Vjušinskas Budriuose pastatė pirmąją koplyčią, tapusią Kartenos parapijos filine bažnyčia. 1926 m. įkurta parapija. 1903 m. kunigo Povilo Svilo bei parapijiečių pastangomis pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. Projekto autorius nežinomas. 1934–1939 m. joje klebonavo iš Rusijos grįžęs K. Andriekus. Bažnyčia stačiakampio plano, vienanavė su atviru bokšteliu ir apside. Pastatas medinis, apkaltas išilginėmis lentomis, su aukštais gotikinės formos langais. Stilius: istorizmo laikotarpis neogotikos ir pasaulietinės kurortų architektūros įtakoje. Viduje trys puošnūs mediniai altoriai ir dailiai išdrožinėta sakykla. Prie bažnyčios, šventoriaus kampe, stovi medinė dviejų aukštų varpinė su reto pavidalo laužytu lėkštu stogu. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

2005 m. balandžio 29 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu Nr.: ĮV-190 Budrių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia, šventoriaus tvora, vartai bei varpinė pripažinti valstybės saugomu nekilnojamųjų kultūros vertybių kompleksu. 2008 metais suremontuota ir atnaujinta bažnyčia bei šalimais esanti varpinė.

Jolanta Klietkutė, 2011