į pirmą puslapį

Kronika

Žemaičių Kalvarijos kalnai kultūros paveldo festivalyje Klaipėdoje
Paskelbta: 2022-06-29 18:32:00

Birželio 23-26 dienomis Klaipėdoje vyko tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“ (prūsiškas žodis – „žvaigždė“).

Tai jau trečiasis festivalis Klaipėdoje. Jo tikslas pristatyti UNESCO saugomus tradicinė kultūros elementus – pristatomi tradicinės tautų žodinės ir muzikinės kultūros, liaudiškosios kultūros įvairūs elementai.

Birželio 24 dieną – šiame festivalyje buvo pristatyta ir „Žemaičių Kalvarijos Kalnų giedojimo tradicija“, kuri nuo 2019 metų yra įtraukta į nacionalinį nematerialaus kultūros vertybių sąvadą.

Pristatyme dalyvavo Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos liaudiškojo giedojimo kolektyvas (vad. V. Budreckis) ir vakarų Lietuvos bei pamario krašto patrūbočiai (vad. A. Vasiliauskas). Pristatymui vadovavo kun. prof. dr. Saulius Stumbra, kuris Telšių vyskupijos vardu ir rengė vertybės pristatymą Nacionaliniam kultūros centrui.

Buvo pristatyta šios unikalios giedojimo tradicijos istorija, tekstų ir muzikinė kalba, vietiniai ir užsienio svečiai galėjo gėrėtis giedojimo unikalumu – išgirdo giedojimą be instrumentinio pritarimo, su kanklėmis ir iškilmingiausią – su trūbais, kaip sako žemaičiai.

Belieka pakviesti visus į šių metų Didžiuosius Žemaičių Kalvarijos atlaidus liepos 1-12 dienomis, atvykti ir kartu giedoti Žemaičių Kalvarijos Kalnus.

Kun. prof. dr. Saulius Stumbra

aukštyn
TELŠIŲ VYSKUPIJOS KURIJOS REKVIZITAI: Pavadinimas/Beneficiary Account Name: Telšių vyskupijos kurija
Sąskaitos numeris/Beneficiary Account Number: LT73 4010 0428 0001 1641
JA kodas/Beneficiary code: 191270864
Adresas/Beneficiary Address: Katedros a. 5, LT-87131, Telšiai, Lithuania
Banko pavadinimas/Bank Name: LUMINOR bank
Banko SWIFT kodas/Bank SWIFT code: AGBLLT2X
Banko adresas/Bank address: Konstitucijos pr. 21A, LT-03601 Vilnius, Lithuania

 Sekite mus: