Kronika
2025 m. sausio 2 d. Žemaičių Kalvarijoje vyko mažieji atlaidai, kuriuose patarnavo Plungės dekanato kunigai. Šv. Mišių pradžioje buvo giedamas Jubiliejaus metų himnas, o Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius pasveikino piligrimus iš Plungės, Mažeikių, Tauragės bei kitų parapijų, kurie atvyko pelnyti Šventųjų metų atlaidus ir gauti specialią atžymą – antspaudą Piligrimų pase.
Homilijoje ganytojas komentavo šv. Jono Krikštytojo prisistatymą Balsu, šaukiančiu tyruose. „Ką reiškia būti balsu? Pasinerkime akimirkai į kalbos filosofiją. Ko reikia, kad nuskambėtų frazė, sakinys, ar žodis? Pasirodo, kad žodis pirmiausia gimsta prote kaip mintis, kuri kitiems dar nėra žinoma. Kai ta mintis išsakoma, tuomet ji tampa sakiniu arba atskirais žodžiais. O kas sujungia mintį su žodžiu? – Sujungia garsas, išgautas mūsų balso stygų. Tik kai išgirstamas balsas, tada nuaidi žodis ir visi supranta mintį. Turime tokią seką: mintis – balsas – žodis.
Kai apaštalas Jonas rašė Evangeliją, jis puikiai apie tai žinojo, todėl Kristų pristatė kaip asmenį - mintį, esančią pas Dievą, Joną Krikštytoją parodė kaip balsą, o įsikūnijusį Dievą – aprašė kaip Žodį, kuris tapo Kūnu.
Ar jums neatrodo, kad šiandien pasaulyje labai trūksta balso? Tikriausiai man prieštarausite, nes visuomenėje tiek daug triukšmo, muzikos, reklamų... Triukšmo tikrai daug, bet balso trūksta! Kaip tai suprasti?
Pasinerkime į gilesnę įžvalgą, kad Dievas turi mintį ir turi planą išgelbėti visus žmones. Tačiau pasaulyje gimė naujos kartos, kurios to nežino, arba kažkur kažkada girdėjo, bet jau seniai pamiršo. Ko jiems trūksta? – Jiems trūksta balso, kuris tą Dievo mintį jiems perteiktų. Ar kartais nesusimąstome, jog tuo balsu esame mes kiekvienas, kuris kitam žmogui paskelbiame pagrindinę Dievo širdies mintį: esi mylimas, esi Dievui labai brangus ir reikalingas, tavo gyvenimas turi prasmę...
Būtent tokius žmones, kurie balsu ir žodžiais perteikia Dievo mintį, popiežius Pranciškus pavadina Vilties piligrimais, nes jie neša viltį ten, kur viešpatauja neviltis, neša džiaugsmą ten, kur yra liūdesys, neša taiką į įvairių karų zonas. Esame kviečiami tapti vilties piligrimais.“
Po šv. Mišių bazilikoje buvo giedami Kalvarijos kalnai, einami Kryžiaus keliai, sakomi pamokslai. Pamaldų pabaigoje ganytojas visiems padėkojo, palinkėjo dvasiškai vaisingų Šventųjų metų ir priminė nepamiršti užsidėti savo pirmąjį antspaudą į Piligrimo pasą. Tesitęsia Vilties piligrimystė!
Telšių vyskupijos kurijos informacija
Nuotr. Birutė Šneideraitienė, Vilius Viktoravičius