į pirmą puslapį

Kronika

30 metų šalia žmogaus
Paskelbta: 2025-04-08 18:40:09
 

2025 m. balandžio 3 d. Dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC) šventė išskirtinę sukaktį – 30 metų kartu su Klaipėda, kartu su vaikais, jaunimu ir šeimomis.

Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis naujojoje Šv. Brunono Kverfurtiečio bažnyčioje, kurias aukojo Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas G. L. Grušas, Telšių vyskupijos generalvikaras V. Viktoravičius, Šv. Brunono Kverfurtiečio ir Taikos karalienės parapijos dvasininkai. Iškilmingą liturgiją papuošė Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“. Vėliau parapijos didžiojoje salėje įvyko šventinis vakaras, kupinas šilumos, bendrystės ir dėkingumo.

Svečius pasveikino garbingi asmenys: Kanados ambasadorė Lietuvoje Jeanette Eillen Sautner, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Deimantė Bukeikaitė, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovės Gina Vilimaitienė ir Rima Tiškienė, partneriai, rėmėjai, bendruomenės nariai ir draugai.

„Kiekvienas mūsų organizacijoje – nuo darbuotojų ir savanorių iki pačių vaikų, jaunuolių ir šeimų – yra neatsiejama mūsų istorijos dalis. Kiekvieno indėlis svarbus. Tie, kurie dovanojo pagalbą, ir tie, kuriems jos reikėjo, kartu padėjo mums augti, tobulėti ir kurti tai, kuo šiandien esame“, – kalbėjo DPJC vadovė Kristina Rutienė.

Nuo svajonės Kanadoje – iki bendruomenės Klaipėdoje
DPJC istorija prasidėjo 1994 m. liepos 1 d. Toronte, kai susitikę Kanados lietuviai svarstė, kaip padėti Lietuvos jaunimui. Tada gimė idėja įkurti jaunimo pagalbos centrą Klaipėdoje – iniciatyva, kurią įgyvendinti ėmėsi a. a. prelatas Edmundas Putrimas. Atvykęs į Lietuvą, jis aiškiai matė jaunimo dvasinių ir socialinių poreikių stoką.

Jo pastangas palaikė Kanados lietuvių katalikų centras ir Kanados tarptautinių apmokymų fondas, o 1995 m. kovo 19 d. Klaipėdoje duris atvėrė Telšių vyskupijos „Jaunimo dvasinės pagalbos centras“. Vėliau, keičiantis teisiniam statusui, centras tapo Labdaros ir paramos fondu Dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC).

Prelatas Edmundas Putrimas Dvasinės pagalbos jaunimui centro istorijoje – ne tik įkūrėjas. Jo gilus tikėjimas, jautrumas kiekvienam sutiktam žmogui ir nuoširdi tarnystė tapo kertiniais DPJC pamatais. Prelato indėlis gyvas ne tik prisiminimuose – jis jaučiamas kasdienybėje: požiūryje į žmogų, kiekviename susitikime, kiekvienoje pagalbos formoje.Tai nuolatinis priminimas, kad nuoširdus ryšys, pagarba ir meilė žmogui – vertybės, kurios peržengia laiką ir išlieka svarbios vakar, šiandien ir rytoj.

Skaičiai už kurių tikros istorijos
„Per tris dešimtmečius DPJC tapo ne tik pastoge, bet ir augimo, atradimo, pasitikėjimo erdve šimtams žmonių. Kiekvienas skaičius čia – ne statistika, o istorija. Vaiko, kuris atrado saugią vietą. Jaunuolio, kuris pirmą kartą buvo išklausytas. Savanorio, kuris atrado pašaukimą padėti“, – kalbėjo DPJC vadovė Kristina Rutienė.

Skaičiuojama, kad nuo 2000 metų DPJC pagalbą įvairiose programose gavo daugiau nei 1500 vaikų ir jaunuolių. Kiekvienas jų čia atrado ne tik saugią erdvę, bet ir žmogų, kuris išklausė, tikėjo ir palaikė.

„Šio centro darbuotojai ir savanoriai buvo tie žmonės, kurie manimi pasitikėjo, kurie padėjo man auginti sparnus ir padarė tikrai didelę įtaką mano gyvenime“, – dalinosi buvusi Vaikų dienos centro lankytoja Erika (25 m., Vilnius).
„DPJC man asocijuojasi su meile ir šiluma. Čia aš išmokau atsakomybės, meilės ir rūpesčio kitam, visa tai gavau pati ir visa tai bandžiau suteikti ir kitiems“, – kalbėjo buvusi lankytoja Eglė (20 m., Klaipėda).

DPJC tapo ir augimo vieta šimtams žmonių, kurie patys tapo pagalbos nešėjais. Nuo 2000 metų:
• 982 savanoriai dovanojo savo laiką, širdį ir energiją
• 374 studentai čia atliko praktiką, įgijo patirties ir neretai atrado savo pašaukimą
• 160 000+ valandų – tiek laiko savanoriai skyrė DPJC veiklai

Bendrai per šiuos metus savanoriai skyrė daugiau nei 160 tūkstančių valandų, kurių dėka kiekvienas vaikas, jaunuolis ar šeima, pravėrę DPJC duris, rado bendrystę, žmogišką šilumą ir tikėjimą, kad nėra vieni.

Pagalba šeimoms – prevencinės paslaugos
Ypatingas dėmesys DPJC veikloje skiriamas prevencinėms paslaugoms šeimoms, kurias centras teikia įgyvendindamas stambius projektus.
• 2017–2022 m., vykdant projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“, pagalba pasiekė apie 3000 klaipėdiečių
• Nuo 2023 m. rudens DPJC prisijungė prie LPF „Dienvidis“ įgyvendinamo projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai (KOPA)”, kurio dėka dar 600 klaipėdiečių gavo reikalingą pagalbą

„Pamatyti, kaip mūsų veikla keičia gyvenimus, yra pats didžiausias atlygis ir paskata tęsti šį kilnų tikslą toliau“, – sakė Kristina Rutienė.

DPJC šiandien: pagalba, kurios reikia dabar
Šiandien Dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC) ir toliau teikia esminę pagalbą vaikams, jaunuoliams ir šeimoms. Šiuo metu Vaikų dienos centras ir „Big Brothers Big Sisters“ programa suteikia saugią aplinką ir palaikymą jauniems žmonėms, o programa „K.A.R.T.U.“ yra nukreipta į pagalbą jaunimui, leidžiančiam laiką gatvėje.
Be to, DPJC ir toliau vykdo socialinius, sveikatos, jaunimui palankius projektus, kurių dėka pagalba teikiama ne tik vaikams, bet ir jų šeimoms.

Tvirtai žengiame į ateitį
Per trisdešimt metų DPJC įrodė, kad tikra pagalba, bendruomeniškumas ir atvira širdis gali pakeisti gyvenimus. Kiekvienas žingsnis, kiekviena ranka, ištiesusi pagalbą, kiekviena akimirka, kai kažkas buvo išklausytas – visa tai tapo tvirtu pamatu, ant kurio statoma ateitis.

„Mūsų misija ir vizija lieka nepakitusi – ir toliau būsime ten, kur mūsų labiausiai reikia, kad nei vienas vaikas nebijotų svajoti, kad jaunimas drąsiai kurtų savo ateitį ir kad šeimos jaustųsi ne vienos. Mūsų istorija tęsiasi kartu su tais, kurie tiki, kad širdis į širdį perduota šiluma ir tikėjimas gali pakeisti gyvenimą“, – kalbėjo Kristina Rutienė.

DPJC šiandien – tai daugiau nei organizacija. Tai bendruomenė, kurioje kuriamas ryšys, auginamas pasitikėjimas ir kiekvienas kviečiamas būti pokyčio dalimi. Tai vieta, kur rūpestis neapsiriboja žodžiais, o virsta veiksmais, kur kiekvienas priimamas toks, koks yra.

Daugiau informacijos: www.dpjc.lt arba tel. nr. +37046360411

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
aukštyn
TELŠIŲ VYSKUPIJOS KURIJOS REKVIZITAI: Pavadinimas/Beneficiary Account Name: Telšių vyskupijos kurija
Sąskaitos numeris/Beneficiary Account Number: LT73 4010 0428 0001 1641
JA kodas/Beneficiary code: 191270864
Adresas/Beneficiary Address: Katedros a. 5, LT-87131, Telšiai, Lithuania
Banko pavadinimas/Bank Name: LUMINOR bank
Banko SWIFT kodas/Bank SWIFT code: AGBLLT2X
Banko adresas/Bank address: Konstitucijos pr. 21A, LT-03601 Vilnius, Lithuania

 



Sekite mus: