Sutvirtinamieji šturmavo Žemaičių Kalvariją
Paskelbta: 2023-05-02 23:50:34

Telšių dekanatas 2023 m. gegužės 2 d. organizavo sutvirtinamųjų dieną Žemaičių Kalvarijoje. Piligrimystėje dalyvavo beveik du šimtai jaunuolių, kurie šiemet ruošiasi priimti Sutvirtinimo sakramentą. Jaunimą lydėjo jų tikybos mokytojai, katechetai bei parapijų kunigai.

Sutvirtinamųjų diena prasidėjo Žemaičių Kalvarijos Kultūros centre, kur jaunimą pasveikino Telšių dekanas prel. Juozas Šiurys. Jaunimas klausėsi katechezės, kurią vedė Varnių parapijos klebonas kan. Andriejus Sabaliauskas. Po katechezės jaunuoliai turėjo galimybę atlikti išpažintį ir dvasiškai pasiruošti šv. Mišioms.

Iškilmingai Eucharistijai vadovavo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Koncelebravo didelis būrys kunigų iš Skuodo, Akmenės bei Telšių dekanatų. Homilijoje ganytojas priminė išpažinties svarbą dvasiniame gyvenime.

Po šv. Mišių jaunuoliai dalyvavo Žemaičių Kalvarijos kalnų eisenoje bei giedojime. Telšių vyskupas nešė didžiąją relikviją, o jaunimas giedojo bei aktyviai dalyvavo apmąstant Kristaus kančios bei prisikėlimo slėpinius. Po visų pamaldų buvo malonu pabendrauti agapėje ir pasidalinti dvasinėmis patirtimis. Dauguma jaunuolių pirmą kartą dalyvavo Žemaičių Kalvarijos kalnų pamaldose, tad jiems ši patirtis buvo ypač įspūdinga.