Konferencija Liublianoje
Paskelbta: 2023-04-28 15:14:22

Slovėnijoje, Liublianos mieste, baigėsi Europos vyskupų konferencijos tarybos organizuotas Europos šalių atstovų, atsakingų už katechezę, susitikimas. Tris dienas vykusio susitikimo tema „Parapijos bendruomenė kaip susitikimo kultūros ir kaip susitikimo su kultūra vieta“. Jame buvo pristatytos 22 Europos šalių esamos situacijos ir patirtys, rengiant katechetus bei įgyvendinant popiežiaus Pranciškaus apaštališkąjį laišką motu proprio Antiquum ministerium, kuriuo įsteigiama pasauliečių katekistų (katechetų) bažnytinė tarnystė. Pranešimuose, diskusijose, darbo grupėse ypatingas dėmesys buvo skiriamas katekisto (katecheto) institucijos svarbai ir iššūkiams, kylantiems atstovaujamose vietinėse bažnyčiose. Susitikime dalyvavo Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) pirmininkas, arkivyskupas Gintaras Grušas ir atstovauti Lietuvai deleguotas Telšių vyskupijos katechetikos centro vadovas mons. Rimantas Gudlinkis.

Telšių vyskupijos Katechetikos centro informacija