į pirmą puslapį

Kronika

Katedroje atidengtas šv. Barboros altorius
Paskelbta: 2023-04-04 10:17:32

Telšių šv. Antano Paduviečio katedroje 2023 m. balandžio 3 d. po restauravimo darbų atidengtas šoninis kairysis pirmojo aukšto šv. Barboros altorius. Didžioji restauravimo darbų dalis buvo finansuojama pagal Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto sutartį Dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje, prie restauravimo darbų prisidėjo Telšių rajono savivaldybė, Telšių šv. Antano Paduviečio parapija, privatūs aukotojai bei rėmėjai. Restauravimo darbų priežiūrą atliko UAB „Telšių meistras“.

Šv. Barbora – 4 a. kankinė yra Žemaitijoje dažnai sutinkama sakralinio liaudies meno atvaizduose, ypač koplytstulpiuose. Altoriaus skulptūroje šv. Barbora vaizduojama vienoje rankoje laikančia palmę (kankinystės simbolis), o kitoje – taurę (Eucharistijos ženklas). Šalia kankinės pavaizduotas ir bokštas, kuriame ji buvo kalinama.

Viršutinėje altoriaus dalyje – šv. Onos su Mergele Marija paveikslas. Altoriaus kompoziciją sudaro angelų skulptūrų pora, reljefinė embleminė kompozicija „Taurė su Ostija“ ir baldakimas bei altoriaus mecenatų hieraldika.

Telšių vyskupijos kurijos informacija


aukštyn
TELŠIŲ VYSKUPIJOS KURIJOS REKVIZITAI: Pavadinimas/Beneficiary Account Name: Telšių vyskupijos kurija
Sąskaitos numeris/Beneficiary Account Number: LT73 4010 0428 0001 1641
JA kodas/Beneficiary code: 191270864
Adresas/Beneficiary Address: Katedros a. 5, LT-87131, Telšiai, Lithuania
Banko pavadinimas/Bank Name: LUMINOR bank
Banko SWIFT kodas/Bank SWIFT code: AGBLLT2X
Banko adresas/Bank address: Konstitucijos pr. 21A, LT-03601 Vilnius, Lithuania

 Sekite mus: