Skuodo dekanatas
Aleksandrija  ▪  Barstyčiai  ▪  Ylakiai  ▪  Kaukolikai  ▪  Lenkimai  ▪  Mosėdis  ▪  Notėnai  ▪  Skuodas  ▪  Šatės  ▪  Vaičaičiai

Aleksandrijos Nukryžiuotojo Jėzaus parapija

Aleksandrija, 98332 Skuodo r.

Aptarnauja dek. kun., teol. lic. Saulius DAMAŠIUS (Skuodas)

Sekmadieniais 10.30 val.
    Šiokiadieniais nėra
    Šeštadieniais pagal susitarimą
  • Išpažinčių klausoma prieš šv. Mišias
  • Švč. Sakramento adoracija kiekvieną sekmadienį 11–12 val.
    Kryžiaus kelio pamaldos sekmadienais prieš šv. Mišias 10 val.
    „Graudūs verksmai“ giedami sekmadieniais po šv. Mišių
  • Gegužinės pamaldos sekmadieniais prieš šv. Mišias 10.10 val., šiokiadieniais 20 val.
  • Birželinės pamaldos sekmadieniais 10.10 val.
  • Rožinis spalio mėn. prieš šv. Mišias 10 val.
  • Žemaičių Kalvarijos Kalnai giedami gavėnios šeštadieniais 14 val.
  • Marijos valandos (Rarotos) advento sekmadieniais 10.30 val.

Šv. Antano Paduviečio atlaidai – birželio 13 d. (keliami į sekmadienį)
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo tituliniai atlaidai – rugsėjo 14 d. (keliami į sekmadienį)

Ministrantai, parapijos choras, Caritas; vaikų rengimo Pirmajai šv. Komunijai ir Sutvirtinimui grupės; ateitininkai.

Pavadinimas Aleksandrijos Nuryžiuotojo Jėzaus parapija
Adresas Liepų g. 2, Aleksandrijos k., Skuodo r.
Juridinio asmens kodas 191278416
Bankas Swedbank

Aleksandrijos Šv. Jėzaus Nukryžiuotojo bažnyčia stovi Aleksandrijos kaime, prie Skuodo –Ylakių kelio. Istoristinė, turi romantinės ir klasicistinės architektūros bruožų. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Vyskupas Motiejus Valančius rašo, kad kunigaikštis Pranciškus Sapiega 1778 m. Truikinuose pastatė koplyčią ir ją aprūpino. Kai kas mano, kad pirmąją koplyčią Truikinuose pastatęs Aleksandras Sapiega ( 1660 – 1667) ir jai savo vardą davęs.

Aleksandrijos koplyčia buvo Skuodo bažnyčios filija. 1841 m. jai priklausė 1 valakas žemės, 3660 s. rb. pinigų. Klebonas Pranciškus Katkovskis gaudavo 219,60 rb. metinės algos. 1862 m. vyskupas Motiejus Valančius leido statyti naują mūrinę bažnyčią. Ji statyta kunigo Liudviko Ligeikos rūpesčiu. 1864 m. statyba uždrausta; pavyko gauti leidimą ir užbaigti jos statybą.

1864 m. tikintieji savo lėšomis ir darbu pastatė naują Jėzaus Nukryžiuotojo vardo akmeninę bažnyčią, kurią vysk. Pr. Karevičius 1918 m. perkonstravo. Šio šimtmečio pradžioje Truikinams suteiktos parapijos teisės, priklausė Skuodo dekanatui. 1938 m. apjungė 2180 katalikų. Truikinuose ilgus metus klebonavo kunigas Jonas Tėvainis.

Šv. Jėzaus Nukryžiuotojo parapija, rugsėjo 14 d. švenčia savo titulinius (Kryžiaus išaukštinimo) atlaidus.

Virtualus turas po bažnyčią >>