Žemaičių Kalvarijos dekanatas

Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika, šventovė ir parapija

Vienuolyno g. 1, Žemaičių Kalvarija, 90442 Plungės r.
www.zemaiciukalvarija.lt

Šventovės ir Bazilikos rektorius vicedek. kan., relig. m. mgr. Jonas AČAS
1970 05 13 ▪ 2000 05 28 ▪ 2006 06 10
Vyskupijos šeimos centro direktorius, Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos propedeutinio kurso vadovas, Telšių vyskupijos Ekonomo tarnybos direktorius
Tel. (448) 43 088, mob. +370 687 85991
El. p.

Vikaras relig. m. mgr. Vidmantas DAUGĖLA
1988 05 06 ▪ 2015 05 30 ▪ 2016 07 05
Mob. +370 624 95350
El. p.

Jų adresas: Vienuolyno g. 1, Žemaičių Kalvarija, 90442 Plungės r.

Aptarnauja Barstyčius, Sorų Šv. Antano Paduviečio, Žemaičių Kalvarijos Šv. Jono Pauliaus II senelių namų, Nukryžiuotojo Jėzaus bei Laumių Šv. vysk. Stanislovo koplyčias.

Sekmadieniais: 10 ir 12 val.
    Šiokiadieniais: 12 val. ir 19 val. (tik balandžio–rugsėjo mėn.)
    Šeštadieniais 12 val. (Švč. Mergelės Marijos garbei, prašant palaimos šeimoms)
    Kasmėnesinių Žemaičių Kalvarijos atlaidų metu 8, 10 ir 12 val.
    Didžiųjų atlaidų metu (liepos 2–12 d.) – 8, 10, 12 ir 19 val.
  • Išpažinčių klausoma pusvalandį prieš šv. Mišias
  • Švč. Sakramento adoracija kasmėnesinių atlaidų metu po 10 val. šv. Mišių, Didžiųjų atlaidų metu po 8 ir 10 val. šv. Mišių
    Kryžiaus kelio pamaldos sekmadieniais po 10 ir 12 val. šv. Mišių, penktadieniais 13 val.
    „Graudūs verksmai“ giedami sekmadieniais 9.30 val.
  • Gegužinės pamaldos sekmadieniais po 10 ir 12 val. šv. Mišių, šiokiadieniais po 19 val. šv. Mišių, šeštadieniais po 12 val. šv. Mišių
  • Birželinės pamaldos sekmadieniais po 10 ir 12 val. šv. Mišių, šiokiadieniais po 19 val. šv. Mišių
  • Rožinis sekmadieniais 9.15 val., šeštadieniais 11.30 val; šiokiadieniais 18.30 val. (balandžio–rugsėjo mėn.), 11.30 val. (spalio–kovo mėn.)
  • Žemaičių Kalvarijos Kalnai giedami gavėnios penktadieniais 13 val.
  • Kryžiaus kelio kalnai bendruomeniškai einami:
    Kasmėnesinių atlaidų metu po 12 val. šv. Mišių
    Didžiųjų atlaidų metu po kiekvienų šv. Mišių; pagrindinė procesija po 12 val. šv. Mišių su Šv. Kryžiaus relikvija
  • Marijos valandos (Rarotos) advento sekmadieniais 10 val.

Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo atlaidai – gegužės 31 d.
Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai – liepos 1–12 d.
Kasmėnesiniai Žemaičių Kalvarijos atlaidai – kiekvieno mėnesio 2 d. (jeigu tai šeštadienis ar sekmadienis – keliami į pirmadienį)

Sorų koplyčioje Šv. Antano Paduviečio atlaidai – birželio 13 d. 12 val. (keliami į šeštadienį)

Parapijos choras, Caritas; Dienos centras „Vilties vėrinėliai“; vaikų rengimo Pirmajai Komunijai ir Sutvirtinimui grupės; ateitininkai; Maldos grupė.

Pavadinimas Žemaičių Kalvarijos Švč. M. Marijos Apsilankymo parapija
Adresas Vienuolyno g. 1, Žemaičių Kalvarijos mstl., Plungės r. sav.
Juridinio asmens kodas 191278220
Bankas DNB

Dabartinė mūrinė Švč. M. Marijos Apsilankymo bažnyčia Žemaičių Kalvarijoje jau ketvirtoji. Pirmosios bažnyčios statybos data tiksliai nėra žinoma. Kai kuriuose liudijimuose nurodoma, jog 1619 m. čia buvusi pastatyta medinė koplyčia. Antroji, irgi medinė, bažnyčia iškilo XVII a. viduryje šalia Garduose įsikūrusių dominikonų medinio vienuolyno. Trečioji, vėlgi medinė, iškilo 1750 m. Dabartinė bažnyčia pradėta statyti 1780 m. ir užbaigta 1822 m. Tų metų liepos 7 d. per Didžiuosius atlaidus prie šv. Kryžiaus altoriaus Lorete buvo aukojamos pirmosios šv. Mišios. Bažnyčia pastatyta už tikinčiųjų aukas.

1896 m. kilus dideliam gaisrui, bažnyčia smarkiai nukentėjo: sudegė keli šimtai knygų, archyvinių dokumentų, taip pat knyga, kurioje buvo surašyti Žemaičių Kalvarijoje įvykę stebuklai. Po gaisro bažnyčia pagal architekto A. Kosakausko projektą XX a. pradžioje atstatyta. Per Pirmąjį pasaulinį karą bažnyčia nukentėjo nedaug – buvo išvežti du varpai. Tarpukario laikotarpiu bažnyčia kelis remontuota: didžiausi darbai vykdyti 1928 m., į Žemaičių Kalvariją atsikėlus marijonams. 1939 m. sutvarkytas ir suremontuotas interjeras. Antrojo pasaulinio karo metais bažnyčią trumpam buvo nusavinusi ir joje įsikūrusi Raudonoji armija. Sovietmečiu pastatas vėl kelis sykius remontuotas.

1988 m. gegužės 6 d. popiežius Jonas Paulius II Švč. M. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią pakėlė į bazilikų rangą.