Šilalės dekanatas
Didkiemis  ▪  Girdiškė  ▪  Kaltinėnai  ▪  Kvėdarna  ▪  Laukuva  ▪  Pajūralis  ▪  Pajūris  ▪  Požerė  ▪  Šilalė  ▪  Teneniai  ▪  Tūbinės  ▪  Upyna (Šilalės r.)  ▪  Varsėdžiai  ▪  Žvingiai

Žvingių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo parapija

Žvingiai, 75285 Šilalės r.

Aptarnauja kun., relig. m. mgr. Dainoras ŽIDACKAS (Vainutas)

Šiokiadieniais pagal susitarimą
    Šeštadieniais 12 val. arba pagal susitarimą
  • Išpažinčių klausoma pusvalandį prieš šv. Mišias ir šv. Mišių metu bažnyčioje.
  • Švč. Sakramento adoracija kiekvieną sekmadienį 11 val.
    Kryžiaus kelio pamaldos sekmadieniais prieš šv. Mišias 9.25 val.
    „Graudūs verksmai“ giedami sekmadieniais 9.30 val.
  • Gegužinės pamaldos sekmadieniais 9.30 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 19 val.
  • Birželinės pamaldos sekmadieniais 9.30 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 19 val.
  • Rožinis pirmą mėnesio sekmadienį 9.30 val.
  • Žemaičių Kalvarijos Kalnai giedami gavėnios šeštadieniais 18 val.
  • Marijos valandos (Rarotos) advento sekmadieniais 9.30 val.

Šv. Antano atlaidai – birželio 13 d., 10 val. (keliami į artimiausią sekmadienį)
Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų atlaidai – rugpjūčio 15 d., 10 val.
Šv. Roko atlaidai – rugpjūčio 18 d., 12 val. (keliami į artimiausią sekmadienį)
Šv. Roko atlaidai Bikavėnų Šv. Roko koplyčioje (tituliniai) – sekmadienio išvakarėse šeštadienį 18 val.
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo (tituliniai) atlaidai – rugsėjo 14 d., 10 val. (keliami į artimiausią sekmadienį)
Šv. Pranciškaus Asyžiečio tituliniai atlaidai Vizbarų Šv. Pranciškaus koplyčioje – spalio 4 d. 15 val. (keliami į artimiausią šeštadienį)

Ministrantai, parapijos choras; vaikų rengimo Pirmajai Komunijai ir sužadėtinių rengimo katalikiškai santuokai grupės.

Pavadinimas Žvingių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo parapija
Adresas Bažnyčios g. 2, Žvingių km., Šilalės r.
Juridinio asmens kodas 191281693
Bankas DNB
A. s. LT824010044500049872

Žvingių bažnyčia minima 1588 m. Ji XVI a. pabaigoje kunigo neturėjo. 1606 m. bažnyčiai paskirtas Bikavėnų kaimas, įsteigta parapinė mokykla (atkurta 1802 m.). Per miestelio gaisrą 1775 m. bažnyčia sudegė. 1778 m. atstatyta. Žvingių klebonas Pranas Butkevičius už draudžiamos lietuvių spaudos platinimą 1871 m. ištremtas į Tobolsko guberniją (į Lietuvą grįžo 1881 m.). 1880 m. kapinėse pastatyta koplyčia. Joje nuo 1915 m. laikytos pamaldos.

1885 m. perstatyta bažnyčia buvo viena gražiausių Lietuvos medinių bažnyčių. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą Žvingiuose klebonavo rašytojas, draudžiamos lietuviškos spaudos bendradarbis Kazimieras Pakalniškis (1866–1933). Per karą bažnyčia sudegė. Pamaldos laikytos Bikavėnų kaimo koplyčioje.

Naujos bažnyčios statybai vyriausybė 1935 m. skyrė medienos už 10 000 litų. Klebono A. Braknio rūpesčiu po 1935 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. Jos įrengimas užtruko iki 1939 m. Per Antrąjį pasaulinį karą bažnyčia apgriauta.

Iš Vikipedijos

Šiuo metu bažnyčia tvarkinga, graži. Sekmadieniais ir šventėmis tikintieji ir svečiai gausiai renkasi maldai.