Šilalės dekanatas
Didkiemis  ▪  Girdiškė  ▪  Kaltinėnai  ▪  Kvėdarna  ▪  Laukuva  ▪  Pajūralis  ▪  Pajūris  ▪  Požerė  ▪  Šilalė  ▪  Teneniai  ▪  Tūbinės  ▪  Upyna (Šilalės r.)  ▪  Varsėdžiai  ▪  Žvingiai

Kaltinėnų Šv. Jono Krikštytojo parapija

Kaltinėnai, 75451 Šilalės r.

Klebonas dek., relig. m. mgr. Narsutis PETRIKAS
1969 07 19 ▪ 1995 05 28 ▪ 2006 06 10
Tiesioji g. 3, Kaltinėnai, 75451 Šilalės r.
Tel./faks. (449) 57 447, mob. +370 699 34246
El.p.

Aptarnauja Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo koplyčią senelių namuose.

Sekmadieniais: 9, 11 val.
    Šiokiadieniais: 19 val. (vasarą), 10 val. (žiemą)
    Šeštadieniais: 19 val. (vasarą), 10 val. (žiemą)
  • Išpažinčių klausoma pusvalandį prieš šv. Mišias bažnyčioje
  • Švč. Sakramento adoracija liturginių švenčių dienomis po 11 val. šv. Mišių
    Kryžiaus kelio pamaldos sekmadieniais 10.30 val., penktadieniais 9.30 val.
  • Gegužinės pamaldos sekmadieniais po 11 val., kitomis dienomis po 19 val. šv. Mišių
  • Birželinės pamaldos sekmadieniais po 11 val., kitomis dienomis po 19 val. šv. Mišių
  • Rožinis pirmą mėnesio sekmadienį 11.30 val.; spalio mėn. po 18 val. šv. Mišių
  • Žemaičių Kalvarijos Kalnai giedami gavėnios šiokiadieniais įvairių bendruomenių patalpose, pagal susitarimą.

Šv. Jono Krikštytojo atlaidai – birželio 24 d.
Rožinio Švč. Mergelės Marijos atlaidai – spalio 7 d.
Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo atlaidai – gruodžio 8 d.
III advento sekmadienis
IV Gavėnios sekmadienis
Kapinių koplyčioje Visų šventųjų atlaidai – lapkričio 1 d.

Kaltinėnų Šv. Jono Krikštytojo parapija yra Šilalės rajone. Didžioji parapijiečių dalis gyvena Kaltinėnų seniūnijos teritorijoje, dalis gyvena Šilalės kaimiškosios, Palentinio, Bilionių ir keletas šeimų, Bijotų seniūnijų teritorijose. Kaltinėnų parapija ribojasi su Varnių, Laukuvos, Požerės, Tūbinių, Varsėdžių, Upynos, Girdiškės, Stulgių, Pašilės parapijomis ir Šiaulių vyskupija. Parapijoje yra 67 kaimai.

Ministrantai, parapijos choras, Caritas; vaikų rengimo Pirmajai Komunijai ir Sutvirtinimo grupės; ateitininkai.

Kaltinėnų parapijos senelių globos namai.

Pavadinimas Kaltinėnų Šv. Jono Krikštytojo parapija
Adresas Kaltinėnų mstl. Šilalės r.
Juridinio asmens kodas 191279856
Bankas DNB

Vytautas Didysis, atvykęs antrą kartą į Žemaitiją jos krikštyti, liepė Kaltinėnuose pastatyti vieną pirmųjų bažnyčių šiame regione (viena iš septynių Vytauto Didžiojo pastatytų Žemaitijoje). Vėliau žemaičių vyskupui Motiejui užrašė 10 Kaltinėnų gyventojų kartu su jų žeme ir pavedė juos valdyti miestelio klebonui. Nuo to laiko parapija apie 400 metų buvo tiesiogiai pavaldi vyskupui. (Vikipedia)

Kaltinėnų Šv. Jono Krikštytojo parapija yra įsteigta 1416 m. Per šią ilgą, 600 metų parapijos gyvavimo laikotarpį, Kaltinėnuose stovėjo 5 bažnyčios, statytos 1416; 1613; 1732; 1826; 1886; Visos ankstesniosios, pagal istorinius duomenis, sudegė. Paskutinė bažnyčia Kaltinėnuose sudegė 1988 metais. Dabartinė bažnyčia yra šešta, ji 2007 metais priduota valstybinei komisijai ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre.

Bažnyčioje išskirtiniai akcentai: įspūdingo dydžio Kristaus statula (autorius Alfonsas Vaura). Virš Kristaus statulos didingas vitražas (autorius Vytautas Švarlys, 2013 m.). Nuostabaus grožio Kryžiaus kelio paveikslai – vitražai bažnyčios salėje (autorius Vytautas Švarlys). Bažnyčioje originalios Kryžiaus kelio stotys, skamba skaitmeniniai vargonai.

Parapijos teritorijoje yra keli piliakalniai, kapinių teritorijoje stovi kapinių koplyčia, pastatyta 1789 metais. Visai šalia koplyčios palaidotas Tadas Poška. Kapinėse palaidoti kiti įžymūs asmenys.