Akmenės dekanatas
Akmenė  ▪  Kivyliai  ▪  Klykoliai  ▪  Kruopiai  ▪  Naujoji Akmenė  ▪  Papilė  ▪  Šiaudinė  ▪  Vegeriai  ▪  Venta

Papilės Šv. Juozapo parapija

J. Basanavičiaus g. 4, Papilė, 85423 Akmenės r.

Klebonas Jonas JUCYS
1971 09 29 ▪ 1996 05 26 ▪ 2010 07 07
J. Basanavičiaus g. 4, Papilė, 85423 Akmenės r.
Tel. (425) 32 938, mob. +370 684 67763
El. p.

Aptarnauja Kruopius ir Šiaudinę.

Pirmadieniais, antradieniais, penktadieniais 18 val.
    Ketvirtadieniais nėra
    Trečiadieniais ir šeštadieniais 10 val.
  • Išpažinčių klausoma pusvalandį prieš šv. Mišias.
  • Gegužinės pamaldos po Šv. Mišių
  • Birželinės pamaldos po Šv. Mišių
  • Rožinis spalio mėn. po Šv. Mišių
  • Žemaičių Kalvarijos Kalnai giedami Didįjį šeštadienį 14 val.
  • Marijos valandos (Rarotos) advento sekmadieniais 10 val.

Šv. Juozapo atlaidai (tituliniai) – kovo 19 d. (keliami į sekmadienį)
Švč. M. Marijos gimimo atlaidai – rugsėjo 8 d. (keliami į sekmadienį) Šv. Mišios 10 ir 12 val.

Papilės miestelis ir 68 kaimai, iš jų 25-uose gyventojų nėra. Didžiausi kaimai: Daubiškių,, Klaišių, Kalniškių, Gumbakių, Eglesių, Biliūniškių, Šiaudinės.

Vaikų rengimo Pirmajai Komunijai ir Sutvirtinimo sakramentams gruopė, ateitininkai.

Pavadinimas Papilės Šv. Juozapo parapija
Adresas J. Basanavičiaus 4A, Papilė, Akmenės r.
Juridinio asmens kodas 191272491
Bankas: AB „Swedbank“

1887 m. kunigas Juozapas Ambrazevičius su parapiečiais pastatė naują mūrinę dvibokštę šv. Juozapo vardo bažnyčią. Į vieną iš bokštų buvo įkelti varpai. Iš senosios bažnyčios atnešti ir įtaisyti vargonai. Pilies kapinėse buvo kapinių koplyčia. Antrojo pasaulinio karo metu bažnyčia apdegė, bokštai buvo numušti. O pokario metais atremontuota, tačiau su žemesniais bokštais. Dabartinėje bažnyčios interjere dominuoja klasikinė erdvė, derinama su gotikos tradicijomis.Lietuvos miesteliai neretai didžiuodavosi gerais varpais. Buvo stengiamasi turėti kuo balsingesnius, kuo toliau girdimus varpus. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą Papilės bažnyčiai varpus nupirko iš Afrikos sugrįžęs turtingas emigrantas iš Šemetaičių kaimo. Šiuos varpus vokiečiai paėmė metalui, o po Pirmojo pasaulinio karo parapiečių lėšomis įtaisyti kiti varpai. Juos į varpinę sukėlė sumanus Rimšų kaimo ūkininkas, panaudodamas savo paties sukonstruotus įrengimus.Tačiau daug melodingesnis ir istoriniu požiūriu įdomesnis yra senasis Papilės bažnyčios bronzinis varpas. XVIII a. antrojoje pusėje varpas buvo skilęs ir jį teko perlieti. Darbą pakartotinai atliko žinomas meistras E. F. Fechteras Mintaujos (dabartinė Jelgava Latvijoje) liejykloje. Taip paskutiniųjų meistro gyvenimo metų darbas. 1940 m. užėjus sovietams varpas buvo paslėptas, užkastas į žemę. Slėptuvei vieta buvo parinkta už šventoriaus, po sandėliuku. Varpas iš po žemių iškastas tik 1992 metų liepą, kai vargonininkas Simonas Čiapas atskleidė brolio patikėtą paslaptį. Netrukus jis buvo įkeltas į bažnyčios bokštą.

Šaltinis: www.papile.lt